Bathroom 2lt Bracket IP44 Chrome Finish
£162.24
Ex Tax: £135.20
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 811-564
Bathroom 2lt Bracket IP44in chrome finish, switched, with ribbed, partly frosted glass on an adjustable arm.
| Specification | |
| Finish | Chrome |
| Width | 285mm |
| Height | 180mm |
| Depth | 220mm |
| Lamp Cap Type | G9 |
| Number Of Lights | 2 |
| Wattage | 66w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
| IP Rating | IP44 |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318