LV 50W Crystal DownlightIP65 Chrome Finish
£95.76
Ex Tax: £79.80
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 974-794
LV 50W Crystal DownlightIP65in chrome finish with a heavy round crystal glass. Suitable for all bath zones (except zone zero)Rated IP65.
| Specification | |
| Finish | Chrome |
| Diameter | 102mm |
| Height | 105mm |
| Min Height | 23mm |
| Lamp Cap Type | GU5.3 |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 50w |
| Lamps Included | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Class | 3 - No Earth Required |
| IP Rating | IP65 |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318