Francoise 3 Light Above Mirror Light
£424.80
Ex Tax: £354.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 501-513
Francoise offers stylish elegance with decorative cast detailing and frosted ribbed glass, which adds to its classical appeal.
| Specification | |
| Build Material | Mild Steel |
| Finish | Burnished Brass |
| Guarantee | general 2 year guarantee |
| Width | 641mm |
| Height | 241mm |
| Depth | 191mm |
| Lamp Type | Mains Halogen |
| Lamp Cap Type | G9 |
| Number Of Lights | 3 |
| Wattage | 3.5w |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
| IP Rating | IP44 |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318