Willow 8 light Fitting Satin Nickel Finish
£706.32
Ex Tax: £588.60
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 117-266
Willow 8 light Fittingfinished in satin nickel adorned with impressive crystal glass drops.
| Specification | |
| Finish | Satin Nickel |
| Diameter | 700mm |
| Height | 530mm |
| Min Height | 640mm |
| Max Height | 1650mm |
| Lamp Cap Type | E14 |
| Number Of Lights | 8 |
| Wattage | 480w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 2 - Double Insulated, No Earth Required |
| IP Rating | IP20 |
| Product Family | Willow |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318