Vetross suspension with 3 translucent silver glasses Satin Nickel Finish
£386.76
Ex Tax: £322.30
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 154-564
Vetross suspension with 3 translucent silver glasseson a black cord triple suspension with satin nickel finish metalwork for internal use.
| Specification | |
| Finish | Satin Nickel |
| Width | 800mm |
| Min Height | 330mm |
| Max Height | 1130mm |
| Lamp Cap Type | E27 |
| Number Of Lights | 3 |
| Wattage | 120w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
| IP Rating | IP20 |
| Product Family | Vetross |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318