Vetross black cord suspension with translucent silver glass Satin Nickel Finish
£124.68
Ex Tax: £103.90
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 430-011
Vetross black cord suspension with translucent silver glasswith satin nickel finish metalwork for internal use.
| Specification | |
| Finish | Satin Nickel |
| Diameter | 180mm |
| Min Height | 330mm |
| Max Height | 1130mm |
| Lamp Cap Type | E27 |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 40w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
| IP Rating | IP20 |
| Product Family | Vetross |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318