Valencia 2 Light Grande Twin Head Lamp Post
£1,716.00
Ex Tax: £1,430.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 756-223
| Specification | |
| Build Material | Die-cast Aluminium, Polycarbonate |
| Finish | Black |
| Guarantee | 15 year warranty against structural failure |
| Width | 950mm |
| Height | 2010-2920mm |
| Depth | 320mm |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lamp Cap Type | E27 |
| Number Of Lights | 2 |
| Wattage | 100w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 2 - Double Insulated - No Earth Required |
| IP Rating | IP54 |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318