Tivoli 1Lt Spot Satin Nickel Finish
£40.56
Ex Tax: £33.80
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 527-300
Tivoli 1Lt Spotin satin nickel finish with chrome finish highlights. There is a switch at the base of the backplate. Supplied with a 5W non-dimmable LED GU10 lamp.
| Specification | |
| Finish | Satin Nickel |
| Width | 110mm |
| Height | 110mm |
| Depth | 140mm |
| Lamp Cap Type | GU10 |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 50w |
| Lamps Included | Yes |
| Dimmable | No |
| Class | 2 - Double Insulated, No Earth Required |
| IP Rating | IP20 |
| Product Family | Tivoli |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318