Refrax 23 Light Pendant in Stainless Steel with Clear Spectra Crystal
£15,773.40
Ex Tax: £13,144.50
- Stock: Normally 3 to 4 Weeks
- Product Code: RE4824EA
Available Options
Like rivers of diamonds, the striking forms of Refrax sparkle from within, evoking floating jewels beaming with light.
| Specification | |
| Finish | Stainless Steel |
| Crystal/Glass Type | Spectra Crystal |
| Diameter | 1232mm |
| Height | 622mm |
| Length | 1232mm |
| Chain Lenight | 365.76cm |
| Lamp Type | Mains Halogen |
| Lamp Cap Type | G9 & GU10 |
| Number Of Lights | 23 |
| Wattage | 50W |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Manufacturer Ref. | Schonbek? - RE4824EA |
| Core Part Number | RE4824 |
| Product Weight | 22.5kg |
| Product Family | Refrax |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318
Weybridge Lights are the only Swarovski Lighting Authorised Partner in Surrey, we have a lovely selection of Swarovski Chandeliers on display in our showroom base in Weybridge, Surrey.
Swarovski delivers a diverse portfolio of unmatched quality, craftsmanship, and creativity that goes beyond the manufacturing of crystal. Founded in 1895 in Austria, Swarovski designs, manufactures, and markets high-quality crystals, genuine gemstones and created stones, and finished products such as jewellery, accessories, and lighting. Now run by the fifth generation of family members, Swarovski Crystal Business has a global reach with stores in around 170 countries.