Plymouth 1 Light Wall Light
£144.00
Ex Tax: £120.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 957-382
Classic never goes out of style. Plymouth?s sweeping arms and vintage inspired candle sleeves with curved cast detailing are enhanced by the hand-rubbed Old Bronze finish and light amber organza shade.
| Specification | |
| Build Material | Mild Steel, Organza |
| Finish | Olde Bronze |
| Guarantee | general 2 year guarantee |
| Width | 165mm |
| Height | 356mm |
| Depth | 190mm |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lamp Cap Type | E14 |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 60w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318