Plein 1 Light Table Lamp
£270.00
Ex Tax: £225.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 885-292
Dark Brown metallic base with a Polished Gold stem complete with a Cream polycotton square shade with Metallic Gold lining.
| Specification | |
| Build Material | Ceramic |
| Finish | Dark Brown Polished Gold |
| Guarantee | general 2 year guarantee |
| Width | 320mm |
| Height | 620mm |
| Depth | 345mm |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lamp Cap Type | E27 |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 60w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318