Paris 1 Light Large Wall Lantern - Black
£144.00
Ex Tax: £120.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 991-872
| Specification | |
| Build Material | Steel, Clear Glass |
| Finish | Black |
| Guarantee | 15 year warranty against structural failure |
| Width | 280mm |
| Height | 140mm |
| Depth | 160mm |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lamp Cap Type | E27 |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 60w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
| IP Rating | IP43 |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318