Oslo 255 LED Exterior Wall Light in Textured Black
£336.00
Ex Tax: £280.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 262-924
LED wall light.
Black finish.
Uses 6.4w integral LED.
Integrated driver included.
IP65, suitable for bathroom zones 1, 2 and 3.
365 lumens.
| Specification | |
| Finish | Textured Black |
| Kelvin | 3000k |
| Width | 90mm |
| Height | 255mm |
| Depth | 110mm |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Cap Type | LED |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 7.5W |
| Lamps Included | Yes |
| Lumens | 270.46lm |
| Dimmable | No |
| Class | 1 - Requires an Earth |
| IP Rating | IP65 |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318