Osca 200 Round Downlight/Recessed Spot Light in Plaster
£158.40
Ex Tax: £132.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 966-459
Osca 200 round interior downlight
Plaster finish.
Uses a 20w (max) E27 CFL or LED lamp (excl).
IP20 rated, suitable for bathroom zone 3.
Class I, earthed.
This product can be painted. To view our painting guide click here.
| Specification | |
| Finish | Plaster |
| Diameter | 125mm |
| Height | 200mm |
| Lamp Type | Fluorescent |
| Lamp Cap Type | E27/ES |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 20W |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
| IP Rating | IP20 |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318