001 Mascali Round LED Magnifying Mirror in Polished Chrome
£296.06
Ex Tax: £246.72
- Stock: Next Day Delivery
- Product Code: 860-985
Magnifying mirror in polished chrome.
Uses a 5.8W per m LED strip
Class II
x 5 magnification.
76 lumens.
| Specification | |
| Finish | Polished Chrome |
| Kelvin | 2700k |
| Diameter | 215mm |
| Depth | 278mm |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Cap Type | LED |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 5.3W |
| Lamps Included | Yes |
| Lumens | 76.16lm |
| Dimmable | No |
| Class | 2 - Double Insulated, No Earth Required |
| IP Rating | IP44 |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318