Marquette 6 Light Chandelier
£810.00
Ex Tax: £675.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 848-298
With a subtle touch of multi-faceted crystal drops, this refined design is worthy of a stately home. The beautiful Heirloom finish is a rich bronze with antique gold highlights.
| Specification | |
| Build Material | Mild Steel, Crystal |
| Finish | Heirloom |
| Guarantee | general 2 year guarantee |
| Rods Or Chain | 2438mm |
| Diameter | 711mm |
| Height | 965mm |
| Min Height | 1055mm |
| Max Height | 3493mm |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lamp Cap Type | E14 |
| Number Of Lights | 6 |
| Wattage | 60w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318