Floor Lamp DELPHI LED Decor KISS SILVER, chrome, silver-plated, hand-painted
£3,307.20
Ex Tax: £2,756.00
- Stock: Normally 3 to 4 Weeks
- Product Code: 443-484
Majestic and magnificent: KOLARZ Delphi creates wonderful light effects. With or without decorative handpainting in various colours and designs, this amazing artwork makes a statement
| Specification | |
| Second Finish | Kiss Silver |
| Width | 260mm |
| Height | 1850mm |
| Length | 600mm |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Cap Type | LED |
| Number Of Lights | 4 |
| Wattage | 13W |
| Lamps Included | Yes |
| Lumens | 7696lm |
| LED Colour | 4700K |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
| IP Rating | IP20 |
| Manufacturer Ref. | Kolarz - 2252.41.5.Ki.Ag |
| Weight | 20KG |
| Family | DELPHI |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318