Table Lamp ANFORA, 90 Decor AQUA BLUE, gold-plated, hand-painted
£1,129.20
Ex Tax: £941.00
- Stock: Normally 3 to 4 Weeks
- Product Code: 635-654
Fanciful eyecatchers, showing a splendid flow of colours and forms. Be inspired by these valuable table lamps: finest glass, 24 carat gold or silver leaf. Every single piece is unique
| Specification | |
| Second Finish | Aqua Blue |
| Diameter | 550mm |
| Height | 900mm |
| Lamp Type | Tungsten |
| Lamp Cap Type | E27 |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 100W |
| Lamps Included | No |
| Retrofit Led | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
| IP Rating | IP20 |
| Manufacturer Ref. | Kolarz - 1415.71L.BG |
| Weight | 4.6KG |
| Family | ANFORA |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318