Kea 250 Round Exterior Wall Light in Textured White
£196.80
Ex Tax: £164.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 869-850
| Specification | |
| Finish | Textured White |
| Kelvin | 3000k |
| Diameter | 250mm |
| Depth | 70mm |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Cap Type | LED |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 12.6W |
| Lamps Included | Yes |
| Lumens | 1046.1lm |
| Dimmable | No |
| Class | 1 - Requires an Earth |
| IP Rating | IP65 |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318