Kashima 620 LED Wall Light in Polished Chrome
£451.20
Ex Tax: £376.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 662-192
Kashima bathroom wall-light.
Polished chrome finish.
Uses a 7.2w LED.
IP44 rated, suitable for bathroom zones 2 and 3.
Class II, double insulated.
Includes integral LED driver.
387 lumens.
| Specification | |
| Finish | Polished Chrome |
| Kelvin | 3000k |
| Width | 620mm |
| Height | 55mm |
| Depth | 180mm |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Cap Type | LED |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 8.24W |
| Lamps Included | Yes |
| Lumens | 387lm |
| Dimmable | No |
| Class | 2 - Double Insulated, No Earth Required |
| IP Rating | IP44 |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318