India 2 Light Table Lamp
£300.00
Ex Tax: £250.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 622-835
India is a more compact Tiffany table lamp which includes a beautiful interwoven design of cream and gold cut glass with stunning blue jewels dotted throughout the shade.
| Specification | |
| Build Material | Tiffany Glass, Metal |
| Finish | Imperial Bronze |
| Guarantee | general 2 year guarantee |
| Width | 410mm |
| Height | 495mm |
| Depth | 406mm |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lamp Cap Type | E27 |
| Number Of Lights | 2 |
| Wattage | 75w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318