Fusion 3 Light Flush Mount
£180.00
Ex Tax: £150.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 728-735
Fusion combines elements from Arts & Crafts styles to create a design with vertical and horizontal linear banding, which gives a beautiful contrast against the Amber Ribbed glass shades and diffuser.
| Specification | |
| Build Material | Steel |
| Finish | Grecian Bronze |
| Guarantee | general 2 year guarantee |
| Width | 343mm |
| Height | 124mm |
| Depth | 343mm |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lamp Cap Type | E27 |
| Number Of Lights | 3 |
| Wattage | 60w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318