Eros 600mm x 400mm 4lt Pendant Chrome Finish
£538.56
Ex Tax: £448.80
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 184-197
Eros 600mm x 400mm 4lt PendantChrome finish pendant with a lurex shade surrounded by glass rods
| Specification | |
| Finish | Chrome |
| Width | 400mm |
| Height | 300mm |
| Min Height | 500mm |
| Max Height | 1450mm |
| Lamp Cap Type | E27 |
| Number Of Lights | 4 |
| Wattage | 240w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
| IP Rating | IP20 |
| Product Family | Eros |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318