Empress 6 light Fitting Chrome Finish
£542.40
Ex Tax: £452.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 364-778
Empress 6 light Fittingin chrome finish with a drape of crystals hanging through a silver semi-transparent shade.
| Specification | |
| Finish | Chrome |
| Diameter | 500mm |
| Height | 750mm |
| Min Height | 820mm |
| Max Height | 1760mm |
| Lamp Cap Type | E14 |
| Number Of Lights | 6 |
| Wattage | 360w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
| IP Rating | IP20 |
| Product Family | Empress |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318