Chelsea 1 Light Small Half Lantern
£810.00
Ex Tax: £675.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 510-088
| Specification | |
| Build Material | Copper, Glass |
| Finish | Copper |
| Guarantee | 15 year warranty against structural failure |
| Width | 210mm |
| Height | 310mm |
| Depth | 125mm |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lamp Cap Type | E27 |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 75w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 2 - Double Insulated - No Earth Required |
| IP Rating | IP44 |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318