Chartwell 2 Light Wall Light
£132.00
Ex Tax: £110.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 157-254
The delicacy of the scrolls matched to the hand-worked wire bound arms and Ivory candle tubes give this range a timeless appeal.
| Specification | |
| Build Material | Steel |
| Finish | Black |
| Guarantee | general 2 year guarantee |
| Width | 340mm |
| Height | 100mm |
| Depth | 135mm |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lamp Cap Type | E14 |
| Number Of Lights | 2 |
| Wattage | 60w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318