Borgo 54 LED Marker Light in Textured White
£99.60
Ex Tax: £83.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 672-344
Borgo LED wall-light.
White finish.
Uses a 1w LED.
IP65 rated, suitable for bathroom zones 1, 2 and 3.
Class III.
Requires a 350mA constant current driver, not included.
This product can be dimmed if a dimmable driver is used.
Wall box is required for solid wall installation (incl).
3000K.
24 lumens.
Forward voltage per product is 2.70V.
| Specification | |
| Finish | Textured White |
| Kelvin | 3000k |
| Width | 54mm |
| Height | 70mm |
| Depth | 103mm |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Cap Type | LED |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 1W |
| Lamps Included | Yes |
| Lumens | 29.62lm |
| Dimmable | Yes |
| Class | 3 - SELV - No Earth Required |
| IP Rating | IP65 |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318