Ashino Wall Light in White Fabric
£76.80
Ex Tax: £64.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 636-545
Ashino interior wall-light.
White finish.
Uses a 60w (max) E14 lamp (excl).
IP20 rated, suitable for bathroom zone 3.
Class I, earthed.
Includes white fabric shade.
| Specification | |
| Finish | White Fabric |
| Width | 135mm |
| Height | 130mm |
| Depth | 135mm |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lamp Cap Type | E14/SES |
| Number Of Lights | 1 |
| Wattage | 42W |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
| IP Rating | IP20 |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318