Rectory 2 Light Wall Light Style B
£210.00
Ex Tax: £175.00
- Stock: Normally 3 to 7 days
- Product Code: 983-493
These authentic hand-made fittings offer a blend of wrought iron ruggedness and craftsman-made elegance to give a truly medieval appearance.
| Specification | |
| Build Material | Wrought Iron |
| Finish | Black |
| Guarantee | general 2 year guarantee |
| Width | 310mm |
| Height | 160mm |
| Depth | 150mm |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lamp Cap Type | E14 |
| Number Of Lights | 2 |
| Wattage | 60w |
| Lamps Included | No |
| Dimmable | Yes |
| Class | 1 - Requires an Earth |
All delivery times are estimated, for up to date status on products please give us a call on 01932 820318